zti
23 آذر 1401 - 17:42

امکانات مناسب برای توسعه تولید در روستاهای استان بوشهر فراهم شود

بوشهر- نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: امکانات مناسب برای توسعه تولید در روستاهای استان بوشهر فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری ظهر چهارشنبه در نشست اجرای طرح حدنگار اظهار داشت: جهاد کشاورزی متولی اراضی کشاورزی است که در امنیت غذایی جایگاه مهمی دارد.

وی شناسنامه‌دار شدن اراضی کشاورزی را یک ضرورت دانست و با قدردانی از سازمان ثبت اسناد و املاک در این عرصه خاطر نشان کرد: صدور سند اراضی کشاورزی در توسعه فعالیت‌های تولیدی و کشت محصولات اهمیت ویژه‌ای دارد.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی الگوی کشت و سنددار شدن اراضی در تأمین امنیت غذایی را یادآور شد و تصریح کرد: تدوین الگوی کشت و سنددار کردن اراضی کشاورزی می‌تواند امنیت غذایی مردم را تأمین کند و تاکنون کمتر به آن توجه شده است.

وی خاطر نشان کرد: بیش از ۴۳ سال از عمر نظام انقلاب اسلامی می‌گذرد و در این مدت کارهای بزرگی انجام شده که از جمله آن قانون حدنگار است و باید با سرعت بیشتری گام‌های بلندتر در این راستا برداشته شود و بیش از این معطل نماند.

جمیری اظهار کرد: در حوزه کشاورزی متناسب با شرایط در توسعه روستایی به معنای دقیق کلمه که مردم به اشتغال متناسب با روستا مشغول باشند و امکانات و زمین مناسب و سایر موارد را تأمین نکرده‌ایم.

وی گفت: برای اینکه گام بلندی در روستاها برداریم باید اقدام عملی در راستای حل تداخلات، سنددار کردن اراضی کشاورزی و ملی به نفع مردم اقدام شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 911026